Ogrodnicy z 3d

Na koniec września 2020 uczniowie klasy 3d usłyszeli o Dniu Sprzątania Świata na lekcji środowiska i szukali rozwiązania jak pomóc naszej planecie w formie burzy mózgów. Następnie przeprowadziliśmy głosowanie, które wyłoniło zwycięski projekt związany z sadzeniem roślin przed budynkiem szkoły. Drugiego października 2020 nadszedł ten dzień. Uczniowie bardzo chętnie zabrali się do kopania dołków, wsadzania roślin i podlewania.
Była to świetna okazja by odświeżyć słownictwo i zwroty związane z częściami roślin i czynnościami w ogrodzie, jakie uczniowie poznali rok wcześniej ze swoją wychowawczynią, panią Joanną Patejuk. Poprawiliśmy estetykę ogródka i zapewniliśmy społeczności szkolnej nieco więcej tlenu. Ciekawe jak nasz ogród rozkwitnie wiosną.
Justyna Adamczyk
Science teacher