Zajęcia w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” w klasie Ve

Uczniowie klasy Ve wzięli udział, już po raz trzeci, „w zajęciach filmowych” odbywających się w MDK w Opolu, prowadzonych w ramach ogólnopolskiego projektu dla uczniów – „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.

Na projekt składają się comiesięczne projekcje kinowe, poprzedzone „fachową” pogadanką na tematy związane z filmem. Specjalnie dobrane „obrazy” pozwalają zdobywać wiedzę na temat różnych rodzajów i gatunków filmowych. Omawiane zagadnienia są następnie „rozwijane” podczas zajęć języka polskiego.

Tym razem uczniowie obejrzeli poruszający dokument – „ Nic bez nas”, opowiadający historie dzieci z różnych stron świata. Wcześniej oglądali filmy fabularne z gatunku komedii, pełne zabawnych sytuacji i dialogów, ale również poruszające ważne zagadnienia społeczne. Niewątpliwie, przedstawiane „propozycje filmowe” należą do bardzo interesujących i wartościowych. Uczą tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Najlepszą recenzją obejrzanych filmów jest reakcja młodej widowni – „owacje na stojąco”, które mają miejsce po każdej projekcji.

Małgorzata Hapanowicz