Uczniowie klasy IVe na spotkaniu z pisarką Anną Skowrońską

W dniu 12 grudnia wzięliśmy udział w interesujących zajęciach, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, które poprowadziła autorka książki „Alfabet polski” – pani Anna Skowrońska.

W trakcie spotkania pisarka w ciekawy sposób przybliżyła nam sylwetki znanych Polaków, o których mówi również w swojej książce. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca pisarza i jak powstają „pomysły na książkę”. Był także czas na rozmowę o naszych zainteresowaniach czytelniczych, ulubionych bohaterach i lekturach.

W drugiej części spotkania bawiliśmy się w kalambury, przedstawiając „na scenie” postacie sławnych Polek , o których wcześniej mówiła pisarka.

Na koniec autorka udzieliła naszej grupie wywiadu dotyczącego jej twórczości oraz życia osobistego.

Uczniowie klasy IVe z wychowawcą.