Lekcja online łączy kontynenty

Uczniowie klasy 4c podczas zajęć z science 12 maja mieli okazję poznać swoich rówieśników z dalekiej Kenii. Wymienione zostały imiona oraz podstawowe informacje o sobie. Najciekawsze okazały się różnice kulturowe oraz te wynikające z położenia geograficznego – Afrykańskich uczniów bardzo zaciekawiły cztery pory roku a na widok zdjęć tegorocznej zimy w Opolu otwierali szeroko oczy ze zdumienia.

To te właśnie różnice zainspirowały temat kolejnego spotkania-ochotnicy z klasy 4c prezentowali za pomocą prezentacji online podstawowe informacje o polskiej kuchni, stroju, fladze i porach roku. Mieliśmy również pokaz tańca narodowego w wykonaniu dwóch uczennic-Lilii i Natalii. Na koniec podzieliliśmy się projektem filtra wodnego i przeprowadziliśmy quiz o wodzie.
Podczas kolejnego spotkania będziemy poznawać kulturę Kenii. We can’t wait!