Wizyta 3C w Straży Pożarnej

Dnia 15 października 2018 r. klasa 3c była na zajęciach w centrum edukacyjnym KM PSP w Opolu.

Komenda Miejska PSP w Opolu od lat realizuje edukację dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych prowadząc spotkania mające na celu zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Od niedawna zostało otworzone Centrum Edukacyjne, dzięki któremu dzieci naocznie są w stanie zobaczyć jakie mogą być zagrożenia związane z niezachowaniem ostrożności przy ogniu. Na miejscu uczniowie oglądali prezentacje multimedialne, specjalnie przygotowane dla Centrum filmy edukacyjne i grafiki, przestrzenne ekspozycje z zadymieniem i oświetleniem, układanki, kolorowanki i szereg innych zajęć, które ułatwiły przyswojenie przedstawianych materiałów.

Jest też w Centrum, przemawiające do wyobraźni, pomieszczenie pokoju, które było objęte pożarem. Podczas zwiedzania pokoju w tle słychać korespondencję strażaków, tupot butów, relację świadka pożaru oraz w oknie widać błyski podjeżdżających samochodów straży pożarnej.

Jednak największą atrakcją dla dzieci podczas tychże zajęć była na pewno możliwość założenia mundurów strażackich i hełmów strażackich, dopasowanych specjalnie rozmiarem na uczniów.

Dziękujemy za wizytę!