Wernisaż klasy 5E

W ramach lekcji plastyki uczniowie klasy V e uczestniczyli w projekcie „ Nasze wystawy muzealne” . Praca nad projektem trwała kilka godzin lekcyjnych. Najpierw uczniowie zapoznali się z terminami: muzeum, eksponat, ekspozycja, zabytek, kustosz, konserwator, wernisaż. Kolejnym etapem było przygotowanie klasowej wystawy muzealnej, na której zaprezentowali swoje eksponaty. Na kolejnych lekcjach uczniowie klasy V e ustalili nazwę swojej wystawy , podjęli decyzję o zorganizowaniu wernisażu, wykonali zaproszenia, plakaty, ulotki oraz opisy do eksponatów. Wernisaż wystawy muzealnej klasy V e „Nasze skarby w stylu retro” odbył się 22 stycznia o godzinie 12.00 w holu szkoły. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Pani dyrektor Bożena Hebda-Kozłowska. Gośćmi honorowymi byli również Pani wicedyrektor Anna Gudek oraz Pan wicedyrektor Dariusz Smagała. Były rozmowy z autorami, słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia. Inni uczniowie mieli okazję zobaczyć wyjątkowe przedmioty swoich kolegów.