Przedświąteczny, grudniowy czas w klasie 4C…

Grudzień jest niezwykłym miesiącem dla każdego z nad… Już pierwszego dnia czujemy, że nadchodzą święta. Uczniowie klasy 4C spędzili ten czas w niezwykły sposób, bowiem okazało się, że czekało na nich wiele zadań.

Pierwszą oznaką zbliżających się świąt było ubranie klasowej choinki oraz ustrojenie sali. Jednak to kalendarz adwentowy, przygotowany przez wychowawczynię specjalnie dla uczniów, okazał się wielką niespodzianką. Już przed grudniowym weekendem uczniowie zapoznali się z zadaniem, jakie czekało ich 1 grudnia, czyli w niedzielę. I nie mogło być inne, jak napisanie listu do św. Mikołaja, oczywiście zgodnie z zasadami poznanymi na lekcjach języka polskiego. 24 kartoniki z zadaniami na poszczególne dni znalazły swoje miejsce na parapecie klasowym. Codziennie uczniowie odczytują kolejne zadanie, na które czekają z napięciem. W realizację niektórych z nich włączeni są rodzice.

Kolejną miłą odsłoną grudniowego oczekiwania na święta stały się klasowe mikołajki. 6 grudnia każdy z nas otrzymał piękne prezenty od osób, które wylosowaliśmy wcześniej.

Mikołajkową niespodzianką okazała się projekcja dalszej części opowieści o niezwykłym profesorze, którego uczniowie klasy 4c pokochali podczas omawiania lektury, czyli Ambrożym Kleksie. Z zainteresowaniem śledziliśmy przygody wysłanników Bajdocji w filmie „Przygody Pana Kleksa” .

Grudzień spędziliśmy pracowicie, ponieważ wzięliśmy udział w akcji FUNDACJI „DBAM O MÓJ ZASIĘG” – „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o życzeniach pamiętaj”. Wypisaliśmy kartki, które zostaną wysłane do naszych przyjaciół i krewnych. Przygotowaliśmy także świąteczne kartki dla pensjonariuszy Hospicjum „Betania”.

Podsumowaniem pracy z lekturą „Kajko i Kokosz” stało się wykonanie świątecznych komiksów.

Czekało nas jeszcze jedno zadanie plastyczne z klasowego kalendarza adwentowego, czyli stworzenie świątecznej zakładki, która sprawi, że czytanie stanie się jeszcze bardziej przyjemne.

W ostatni wtorek przed świętami zaskoczyliśmy naszych szkolnych wolontariuszy, którzy współpracują ze Schroniskiem dla Zwierząt w Opolu, bowiem przygotowaliśmy dla bezdomnych psiaków i kotów karmę oraz koce – czyli wypełniliśmy jedno z zadań z naszego kalendarza.

Grudniowy czas zamknie spotkanie wigilijne klasy 4C, ale zanim to nastąpi, czeka nas klasowa rozgrywka w świąteczną planszówkę…

Tyle się działo podczas grudniowych lekcji języka polskiego, że nawet się nie obejrzeliśmy, a już niebawem rozpoczniemy świętowanie przy wigilijnym stole.

Życzymy wszystkim pięknych Świąt!

Małgorzata Górka z wychowankami


Skip to content