Jak uczniowie klasy IVe obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego?

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Aby uczcić to ważne święto, przygotowaliśmy szkolną wystawkę informacyjną, a następnie zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z innych klas oraz nauczycieli do udziału w zabawie językowej pt. Łamigłówki i łamańce językowe. W „kąciku rozrywek”, który zorganizowaliśmy na korytarzu szkolnym, „czekały” na uczestników imprezy: krzyżówki, rebusy, zagadki, gry, „łamańce słowne” i inne zadania.

Zainteresowanie zabawą przerosło nasze oczekiwania. Na każdej długiej przerwie ustawiały się długie kolejki do wszystkich stanowisk z „rozrywkami”. Najchętniej odwiedzane było miejsce z tzw. niespodziankami językowymi.

Dla najbardziej wytrwałych uczestników imprezy przewidzieliśmy słodkie nagrody.

W tym dniu również lekcje języka polskiego wyglądały inaczej niż zwykle. W czasie zajęć stoczyliśmy „ortograficzną bitwę”, w której dziewczęta walczyły przeciwko chłopcom. Wygrana w niej nie była najważniejsza, gdyż liczyła się idea: DBAJMY O POPRAWNOŚĆ I KULTURĘ JĘZYKA!

Uczniowie klas IVe z wychowawcą