CZEGO MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ W AKADEMII PANA KLEKSA?

Dużo zadowolenia i satysfakcji dały uczniom klasy IVe „lekcje z panem Kleksem”, czyli zajęcia przeprowadzone w ramach projektu międzyprzedmiotowego pt. „W NIEZWYKŁEJ AKADEMII PANA KLEKSA” (j. polski, plastyka, muzyka). Uczniowie, podobnie jak bohaterowie w fantastycznym świecie lektury, rozwijali swoją wyobraźnię, uczyli się samodzielności, współdziałania w zespole, wykazywali się pomysłowością i inwencją twórczą. Przydzielane im były ciekawe zadania indywidualne oraz wymagające pracy grupowej. Uczyli się również poprzez zabawę, biorąc udział w grze dydaktycznej związanej z lekturą i uczestnicząc w niecodziennych lekcjach.

Zachęcali swoich szkolnych kolegów i koleżanki do czytania utworów Jana Brzechwy, przedstawiając ciekawostki związane z pisarzem i lekturą w formie prezentacji multimedialnych i albumów. W tekturowych teczkach (zastępujących zeszyty), ozdobionych według własnego projektu, gromadzili swoje prace i materiały projektowe.

Efektem pracy uczniów były opowiadania twórcze pt. „Moja przygoda z czarodziejskim guzikiem”, komiksy obrazujące fantastyczne sny, podręczny słowniczek ortografii, portrety Kleksa wykonane techniką kolażu oraz wierszyki inspirowane lekcjami „przędzenia liter” i „kleksografii”. Prace uczniów zdobiły korytarze szkolne przez cały okres realizacji przedsięwzięcia.

Na zakończenie projektu razem z innymi klasami czwartymi pożegnali się z panem Kleksem, biorąc udział w imprezie szkolnej, w czasie której zaprezentowali piosenkę z filmu o niezwykłej szkole pana Kleksa.