­čîč┼Üwi─Ötowanie Dnia Kolumba z uczniami 6. klasy ­čîč

Z przyjemno┼Ťci─ů informuje, jak uczniowie klasy 6D w ┼Ťwi─Ötuj─ů Dzie┼ä Kolumba w tym roku. Chocia┼╝ zdajemy sobie spraw─Ö, ┼╝e Dzie┼ä Kolumba budzi kontrowersje, nasza decyzja o ┼Ťwi─Ötowaniu wynika z przekonania, ┼╝e warto czerpa─ç nauk─Ö z wyzwa┼ä i z┼éo┼╝ono┼Ťci historii. Rozumiemy, ┼╝e historia jest zawi┼é─ů tkanin─ů, i nie mo┼╝emy obarcza─ç wy┼é─ůcznie Kolumba win─ů za wszystko, co wydarzy┼éo si─Ö w przesz┼éo┼Ťci.

Nasi uczniowie, z charakterystycznym zapa┼éem do r├│┼╝norodnych kultur i pysznego jedzenia, postanowili uczci─ç t─Ö okazj─Ö, przygotowuj─ůc tradycyjne potrawy z W┼éoch, Hiszpanii, Portugalii i kultur tubylczych Ameryki. Dzi─Öki temu nie tylko eksplorujemy bogate i r├│┼╝norodne tradycje kulinarnie tych region├│w, ale r├│wnie┼╝ oddajemy ho┼éd kulturom, kt├│re si─Ö przecina┼éy w wyniku podr├│┼╝y Kolumba.

Agnieszka Kruk i 6D